Elmalılı Hamdi Yazır ile Kur’an Sohbetleri pdf indir

tarafından
5
Elmalılı Hamdi Yazır ile Kur’an Sohbetleri pdf indir

“Kur’an insanın Rabbiyle, alemle ve diğer insanlarla ilişkilerinden bahseden bir kitaptır.”
Elmalılı Hamdi Yazır 
 
“Kur’an öyle bir nimettir ki bizi, inançlarımız, nihai hedeflerimiz ve hakikat konusundaki algılarımız hususunda yanılmaktan korur.” diyor Fatma Bayram. 35 yıllık vaizelik hayatı boyunca okudukça Elmalılı’nın mantığının sağlamlığına, bir konuyu dört başı mamur bir şekilde ele alışına, hukukçu olmasına rağmen felsefî, kelâmî tartışmaları derinlemesine analiz edip kişisel kanaatini cesurca ortaya koymasına, dili ustalıkla kullanmasına ve tefsirin yazıldığı dönemin ağır şartlarının temel kavram ve hükümlerini etkilememesine hayran kaldığı Hak Dini Kur’an Dili tefsirini camilerin hanım cemaatine, Osmanlıca tefsir metinlerini sadeleştirip hayatın içinden örneklerle zenginleştirerek kendine has üslubuyla anlattı; o anlattıkça dinleyenler de kendisi gibi bu dile aşina oldu, aşina oldukça sevdi, sevdikçe Kur’an’la olan hakikat bağları güçlendi. Bu gayret şimdilerde sosyal platformlarda ilk günkü heyecan ve dikkatle devam ediyor.
Elmalılı Hamdi Yazır ile Kur’an Sohbetleri, Rabbini tanımaya ve O’nu muhtaç gönüllere anlatmaya vakfedilen bir ömrün, 1986 yılından beri bir kanaviçe gibi ilmek ilmek işlenen, işlendikçe zerafeti daha da ortaya çıkan meyvesidir.
 

Elmalılı Hamdi Yazır ile Kur’an Sohbetleri isimli 280 sayfadan oluşan kitap ; Fatma Bayram tarafından yazılmış ve TİMAŞ YAYINLARI yayınevinin 08.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Peygamberimiz (s.a.v.)’i Rüyasında Görenler pdf indir başlıklı makalemizde Peygamberimiz (s.a.v.)’i Rüyasında Görenler indir, Peygamberimiz (s.a.v.)’i Rüyasında Görenler oku ve Peygamberimiz (s.a.v.)’i Rüyasında Görenler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Elmalılı Hamdi Yazır ile Kur’an Sohbetleri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.