Elveda Çukotka “Bir Öğretmenin Notları” pdf indir

tarafından
4
Elveda Çukotka “Bir Öğretmenin Notları” pdf indir

“Buraya geminin yılda bir kez geldiği zamanları, Çukotka’ya ilk gelişimi anımsadım. Bu uzak kıyılarda sosyalist inşa sürüyor ve burada, bu soğuk topraklarda Sovyet hükümeti şimdi artık hayatta olmayan insanlara kültürel ve müreffeh bir yaşam sağlıyordu. Arkadaşım Ulvurgın’ı hatırladım. İlk yatılı okulu kurmamıza o yardım etmişti, onunla Çukotka topraklarında az mı dolaşmıştık! Ne büyük bir ülkeydi Çukotka! Dezhnev Burnu, Asya kıtasının kuzeydoğuda en uç noktasıydı. Buradan, açık, güneşli bir bahar günü Ulvurgın ve ben Alaska Dağlarını seyretmiştik…”
Tihon Zaharoviç Semuşkin
 
Eserleri pek çok dile çevrilen ve 1949 yılında “Merhaba Çukotka” adlı romanıyla Stalin Devlet Ödülüne layık görülen Tihon Zaharoviç Semuşkin’in kaleme aldığı “Elveda Çukotka’da” altı yıl aradan sonra yeniden Çukotka’ya giden yazarın bu süreçte yaşadıkları ve gözlemleri anlatılır. Büyük sosyo-kültürel değişiklikler yaşayan, uzun ve zorlu bir süreçten geçen Çukotka halkı artık yüzyıllık geri kalmışlığı ve karanlığı geride bırakıp yepyeni bir dünyanın kapılarını aralamıştır.
Elveda Çukotka, soğuk topraklardaki sıcakkanlı insanların etkileyici hikâyesi.
 

Elveda Çukotka “Bir Öğretmenin Notları” isimli 304 sayfadan oluşan kitap ; Tihon Semuşkin tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 06.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Elveda Çukotka “Bir Öğretmenin Notları” pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.