Elveda pdf indir

tarafından
5
Elveda pdf indir

1978 yılında Hatay’ın Hassa ilçesinin Hacılar köyünde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde ortaokul ve liseyi Gaziantep’te okudu. Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni 2000 yılında bitirdi. Hatay, Şırnak, Siverek ve Erdemli’de öğretmenlik yaptı. Halen Bolu’da öğretmenliğe devam ediyor. Şiirleri birçok dergide yayınlandı. Birçok şiir yarışmasında ödül aldı. Şairin “Vuslat Bahara Kaldı”, “Hüznün Kıyısında Açan Çiçekler” adıyla iki şiir kitabı daha bulunmaktadır. Şair, son yirmi yılda yazdığı şiirler içinden seçtiklerini bu kitapta toplamıştır. Bu kitabın önsözünde şöyle demektedir: “Bir dilin güzelliği şiirleriyle, bir toplumun değeri şairlerinin kıymetiyle ölçülür. Çünkü şair, aynı zamanda dil mirasını sonraki nesillere aktaran söz sanatçısıdır. Şairlerine sahip çıkmayan milletler başka kültürlerin içinde zamanla kaybolup giderler.
Şiir nesirden farklıdır. Çünkü şair kelimeleri bir kuyumcu titizliğiyle işleyip onu söz sanatlarıyla süsleyerek topluma hediye eder. Şiiri şair yazar ama artık o toplumun ortak değeridir.

Atalarımızın binlerce yıldan beri elden ele gönülden gönle taşıdığı bu meşaleyi devam ettirme ve şiir burcunda dalgalanan bir bayrak olma azmiyle son yirmi yılda yazdığım şiirler içinden seçtiğim bu kitaptaki şiirler kıymetli okuyucunun beğenisine sunulmuştur. Gayret bizden tevfik Allah’tandır.”
 

Elveda isimli 126 sayfadan oluşan kitap ; Mahmut Nacar tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 01.08.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gece İnerken pdf indir başlıklı makalemizde Gece İnerken indir, Gece İnerken oku ve Gece İnerken pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Elveda pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.