Engellilerin Habere Erişimde Yaşadığı Sorunlar ve Çözüm Önerileri pdf indir

tarafından
3
Engellilerin Habere Erişimde Yaşadığı Sorunlar ve Çözüm Önerileri pdf indir

Engelliliğin başarının önünde engel olması söz konusu değil. Bütün yetişkin yıllarımı motor nöron hastalığıyla geçirdim. Ama bu hastalık astrofizikte parlak bir kariyer elde etmemi ve mutlu bir aile yaşamı sürmemi engellemedi.
 
Gelgelelim, pek farklı açılardan şanslı bir insan olduğumun farkındayım. Kuramsal fizikteki başarılarım sayesinde yararlı ve değerli bir hayat sürecek desteği alabiliyorum. Oysa, dünyadaki engelli bireylerin büyük çoğunluğu, bir işte çalışma ve kişisel açıdan tatmin edici bir yaşam sürdürmek bir yana, günlerini hayatta kalmaya gayret ederek geçiriyorlar.
 

Aslında, engelli bireylerin topluma ve hayata katılımının önündeki engelleri kaldırmak, o büyük potansiyellerinin önünü açacak teknik ve mali yatırımları yapmak bizim ahlaki sorumluluğumuzdur. Dünyanın neresinde olursa olsun hükümetler sağlık, rehabilitasyon, eğitim ve istihdam destek hizmetlerinden mahrum yaşayan, etrafına ışık saçma fırsatına hiç kavuşamamış milyonlarca engelli insanı görmezden gelmemelidirler.
Prof. Dr. Stephen William Hawking
 

Engellilerin Habere Erişimde Yaşadığı Sorunlar ve Çözüm Önerileri isimli 56 sayfadan oluşan kitap ; Mustafa Oğuz Mucurluoğlu tarafından yazılmış ve İTALİK YAYINLARI yayınevinin 01.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Engellilerin Habere Erişimde Yaşadığı Sorunlar ve Çözüm Önerileri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.