Ergenliğin Yüzleri pdf


Ergenliğin Yüzleri pdf

Yeni kuşakların yinelemeleri aşarak yeni sözler söylemeleri ve yeni şeyler yapmaları tarihsel gelişimin gereği ise ve çoğu zaman böyle oluyorsa, biz erişkinlere düşen de kalan yaşamımızda onları örnek almak olmalı. Çünkü eğer benim on, on beş yıl önce yazdıklarım şimdi yazdıklarımı anlamamı sağlayıp bir yenilik duygusu uyandırıyorsa bakmam gereken yer-zaman-kişi belli: Ergenliğim.
 
Türkiye’de psikanalizin kurumsallaşma sürecine şahitlik eden yazılarıyla tarihe kayıt düşen Talat Parman, ergenliğin sarsıcı yüzüyle ancak erişkin yaşamın kriz dönemlerinde yüzleşebildiğimize dikkat çekerken, yaşamın acı tatlı sürprizlerini sağlıklı bir şekilde anlamlandırmamızı sağlayan analiz uğraşının bunu kolaylaştıran taraflarını vurguluyor.
 

Ergenliğin Yüzleri isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; Talat Parman tarafından yazılmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 11.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bayağı Kalabalığız Üniversiteli İşsizliği pdf başlıklı makalemizde Bayağı Kalabalığız Üniversiteli İşsizliği indir, Bayağı Kalabalığız Üniversiteli İşsizliği oku ve Bayağı Kalabalığız Üniversiteli İşsizliği pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Ergenliğin Yüzleri pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?