Erol Yıldır’ın Atları Sergi Kataloğu : 2021 : Erol Yıldır’s Horses Exhibition Catalog : 2021 pdf indir

tarafından
22
Erol Yıldır’ın Atları Sergi Kataloğu : 2021 : Erol Yıldır’s Horses Exhibition Catalog : 2021 pdf indir

Değerli Prof. Dr. Erol Yıldır’ın eserlerinin yer aldığı “Erol Yıldır’ın Atları” isimli serginin katalog hâlinde sanatseverlerle buluşmasına İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak katkı sağlamaktan büyük onur duyuyoruz.
Çağdaş Türk Resminin son dönemde öne çıkan ressamları arasında yer alan; çok kıymetli eserleri ile hem yurt içinde hem de yurtdışında sanatsever kitlelerinin büyük beğeni ve ilgiyle takip ettiği Prof. Dr. Erol Yıldır hocamızın eserlerine baktığımda, atların özgür ruhunu zaman ve mekân kavramından bağımsız etkili bir imgelemeyle anlatmasının çok değerli olduğu düşüncesindeyim.
Sanatın diğer bilim dallarından daha üstte olduğu kanaatindeyim. Sanatçı, bir milletin kaynağıdır. Sanat olmadan medeniyet olamaz. Prof. Dr. Erol Yıldır’ın bilimsel çalışmaları, sanat tarihi ve el sanatları konusunda Türk Cumhuriyetleri ve Kafkasya sahasında yoğunlaşmış çalışmaları ile uluslararası başarısına şahit olmaktan duyduğumuz memnuniyet doğrultusunda İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde sanatı her zaman daha yukarı taşıma hedefindeyiz. Sanatçının bakış açısıyla bakmamız bizim için çok önemli. Bu yüzden de sanata her zaman pozitif ayrımcılık yapmaktayız. Çünkü sanat, medeniyetin ölçüsüdür.
Değerli hocamız ve kıymetli Sanatçı Prof. Dr. Erol Yıldır’ın başarılarının devamını diliyor, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığına ve kataloğun hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
 

Erol Yıldır’ın Atları Sergi Kataloğu : 2021 : Erol Yıldır’s Horses Exhibition Catalog : 2021 isimli 45 sayfadan oluşan kitap ; Erol Yıldır tarafından yazılmış ve İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI yayınevinin 08.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Erol Yıldır’ın Atları Sergi Kataloğu : 2021 : Erol Yıldır’s Horses Exhibition Catalog : 2021 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.