Eşitsizliğin Kökeni pdf indir

tarafından
6
Eşitsizliğin Kökeni pdf indir

“İnsan toplumuna sakin ve önyargısız bir gözle bakarsak, ilk olarak güçlünün sergilediği şiddeti ve zayıfın çektiği eziyeti görürüz. Bazılarının acımasızlığına şaşırır diğerlerinin çaresizliğine gözyaşı dökmeye meylederiz. Bilgelikte çok rastlantı eseri oluşan zayıflık ve güç; zenginlik ve yoksulluk olarak adlandırılan bu harici ilişkilerden daha kalıcı bir şey olmadığından dolayı hayatta tüm insanlık kurumları ilk bakışta bataklık üzerine inşa edilmiş gibi görülür.”
 
Rousseau’nun insanlığın sosyal ve politik gelişimine ilişkin kapsamlı açıklaması, aydınlanmanın yenilikçi cesaretini özetler. Bu kitap, 18. yüzyılın en kışkırtıcı eserlerinden biridir.
 

Eşitsizliğin Kökeni isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Jean Jacques Rousseau tarafından yazılmış ve FA YAYINLARI yayınevinin 24.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Sosyalizm 101 Bolşevikler Ve Karl Marx’tan Demokratik Sosyalistlere Kadar Sosyalizm Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey pdf indir başlıklı makalemizde Sosyalizm 101 Bolşevikler Ve Karl Marx’tan Demokratik Sosyalistlere Kadar Sosyalizm Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey indir, Sosyalizm 101 Bolşevikler Ve Karl Marx’tan Demokratik Sosyalistlere Kadar Sosyalizm Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey oku ve Sosyalizm 101 Bolşevikler Ve Karl Marx’tan Demokratik Sosyalistlere Kadar Sosyalizm Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Eşitsizliğin Kökeni pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.