Etkisiz İhtilal pdf indir

tarafından
5
Etkisiz İhtilal pdf indir

İnsanın akıp giden hayattan bağımsız olarak kendi içinde kurduğu bir dünya vardır. Kendimizle baş başa kaldığımızda planlar yaptığımız, hayaller kurduğumuz; kendi istek ve arzumuza göre tasarladığımız bir dünyadır burası. Kişiliğimizin bir parçası olan bu alanda çoğunlukla şimdiye ve geleceğe ilişkin kararlar alır, geçmişi ve yaşanmışlıkları değerlendiririz. Bu değerlendirmelerin neticesinde değişim isteriz. Dünyayı, çevremizi ve özellikle kendimize ilişkin devrim niteliğinde değişimler. Bu durumlar bazen o derece hararetli olur ki fikrimizde kan gövdeyi götürür, her şey keskinleşir ve kesinleşir. Sonra hayat, kendisinden bağımsız geçekleşen bu ihtilalin üstüne bir perde çeker. Yani hayalimizde bir fırtına kopmuştur ama gerçekte bir meltem bile esmez. Fakat asla unutulmaz da. Bu değişim arzusu geride daima bir iz, bir emare bırakır kendisinden. Bu izi iyi takip edenler ya değişimin yolunu bulur ya da hikâyesinin. İşte ben bu izi takip ettiğimde şiirine rastladım.

Etkisiz İhtilal kitabımla siz değerli okuyucularıma kendi iç dünyamdan esintiler yollamak istiyorum. Ben inanıyorum ki bu esintiler sizin içinizdeki esintilerle bir kardeşlik hatta bir özdeşlik taşıyor. Çünkü ben inanıyorum ki her duygu içinde bir değişim taşıyor, her değişim ise bir ihtilal. Değişimsiz duygular etkisiz ihtilaller oluyorlar, etkisiz ihtilaller ise sadece birer inkisar. Ama umutluyum ki bu inkisar taşıyan şiirlerim sizin üzerinizde bir etki, tesir bırakır. Ne olursa olsun şimdilik size sadece selam ederim ve tabii ki iyi okumalar dilerim kıymetli okuyucum. Sağlıcakla kalın.
 

Etkisiz İhtilal isimli 82 sayfadan oluşan kitap ; Ebubekir Dilsiz tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 01.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Can Veren Pervaneler 5 pdf indir başlıklı makalemizde Can Veren Pervaneler 5 indir, Can Veren Pervaneler 5 oku ve Can Veren Pervaneler 5 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etkisiz İhtilal pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.