Eve Dönüş Yolunu Bulmak pdf indir

tarafından
4
Eve Dönüş Yolunu Bulmak pdf indir

Travma, bize yalan söyleyen gerçekliğin bir anlık görüntüsüdür.
 
Travma hakkında bildiğinizi sandığınız her şeyi unutun. Çoğu zaman travmayı bir saldırı, doğal afet, kaza, hastalık, savaş veya kayıp gibi yaşananlar bağlamında düşünürüz. Peki bunun yerine, travmayı bir deneyimin doğurduğu tepki olarak düşünsek nasıl olur?
 
MaryCatherine McDonald, travma yaşamanın utanç kaynağı olmadığını, bunun yalnızca zorlukların üstesinden gelemeyecek kadar kırılgan insanların başına gelmediğini açıklıyor ve ekliyor: “Travma tepkisi zayıflıktan değil, güçten doğar. Travma tepkisi bizi hayatta tutar. O olmadan var olamayız. Zira kökleri güce ve insanın hayatta kalma dürtüsüne dayanır.”
 
Nörobilim, psikoloji ve iyileşmeyi hızlandıracak uygulamaları içeren bu kitabı okurken hayatla tam olarak bütünleştiğinizi hissedeceksiniz.
 
Eve Dönüş Yolunu Bulmak, yaşadığımız travmaların ötesine geçerek nasıl güçlenebileceğimizi göstermesi açısından son derece önemli.”
—Allan Hamilton, MD

 
 

Eve Dönüş Yolunu Bulmak isimli 212 sayfadan oluşan kitap ; MaryCatherine McDonald tarafından yazılmış ve SERENAD yayınevinin 30.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Eve Dönüş Yolunu Bulmak pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.