Everest Açıkhava 4 / Bertolt Brecht: Cesaret Ana ve Çocukları pdf indir

Everest Açıkhava 4 / Bertolt Brecht: Cesaret Ana ve Çocukları pdf indir

Bertolt Brecht Cesaret Ana ve Çocukları’nı İkinci Dünya Savaşı kapıya dayanmışken, 1938-1939’da yazdı. Cesaret Ana, 17. yüzyılda, Otuz Yıl Savaşları sırasında, savaş meydanlarını arşınlayarak bulduğu her şeyin ticaretini yapan bir satıcıdır. Ancak hayatta kalmak için verdiği bu mücadele, aynı zamanda geri dönüşsüz kayıplar anlamına gelir. Savaş karşıtı metinler arasında en başta gelenlerden Cesaret Ana ve Çocukları’nda savaşın dehşetine kapılanları, kendine karşı körleşerek kazandığını zannederken kaybedenleri, kötülüğe ortak olanları hatırlatır
 

Everest Açıkhava 4 / Bertolt Brecht: Cesaret Ana ve Çocukları isimli 136 sayfadan oluşan kitap ; Bertolt Brecht tarafından yazılmış ve EVEREST YAYINLARI yayınevinin 13.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gülüşen Harfler Haydar Ergülen Şiiri pdf indir başlıklı makalemizde Gülüşen Harfler Haydar Ergülen Şiiri indir, Gülüşen Harfler Haydar Ergülen Şiiri oku ve Gülüşen Harfler Haydar Ergülen Şiiri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Everest Açıkhava 4 / Bertolt Brecht: Cesaret Ana ve Çocukları pdf indir - indir