Evlilik pdf indir

tarafından
17
Evlilik pdf indir

Ah, o mukaddes oda! Ah o mübarek bizim pencereler. Üç seneden beri karşıdan bu odaya bakar, zevk alırken şimdi bizzat odaya girmeyi başardım. Lakin ne çare, evvelki saadet daha büyüktü. Çünkü karşıda hayali istediğim gibi eder, hangi taraf ruhumun zevk alışını artırırsa o şekilde tahayyül ve tasavvur ederdim.
Lakin şimdi o saadet geçti. Şu anki duruma bağlılığa mecburiyet gerekti. Durum da fena! Arada bir beyle karşı karşıya ağlamaktan başka bir şey yok.
Bari ağlamak da birbirimizin derdine ortak olarak ağlamak olsa yine yüreğim yanmaz. O kendi derdine ağlar, ben de kendi derdime yanarım.”
 
Modern edebiyatımızın kurucularından Ahmet Mithat Efendi’nin büyük eseri Letaif-i Rivayat’ın en acıklı öykülerinden “Evlilik” ile on beş kıssadan hisse bir arada.
 
Kuşakları etkilemiş romanlar, ufuk açıcı öyküler, ezberlere kazınmış şiirler… Gazetelerde kalmış söyleşiler, gezi yazıları, denemeler, makaleler… Edebiyatımızın farklı dönemlerinden, iz bırakan metinler Kısa Miras’la bir araya geliyor.
 

Evlilik isimli 56 sayfadan oluşan kitap ; Ahmet Mithat Efendi tarafından yazılmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 07.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Şanssız Ülkesi pdf indir başlıklı makalemizde Şanssız Ülkesi indir, Şanssız Ülkesi oku ve Şanssız Ülkesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Evlilik pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.