Evrimin Kısa Tarihi pdf indir

tarafından
3
Evrimin Kısa Tarihi pdf indir

Nereden geldik?” sorusu birçok düşünürün kafasını meşgul etmiştir. İnsanlık tarihi boyunca bunu açıklamak için farklı fikirler üretilmiş, ancak kabul edilebilir tutarlı bir kuramın ortaya konulması oldukça uzun bir zaman almıştır.
Bu kitapta yaşamlarından ve çalışmalarından kesitler sunulan düşünürler, insanlığın evrimi anlama çabasında katkı sağlamış isimlerdir. Gerçeğin ışığıyla aydınlanmak için yola çıkan ve bilim aşkıyla yanıp tutuşan bu düşünürlerin amaçları, doğanın gerçek yasasının ne olduğunu ortaya koymaktı. Evrim fikrine bir inanç gibi sarılmadılar.

Bilim yolunu seçtiler. Birçok düşünür, kendi zamanlarında yeterince olgunlaşmamış olan evrim olgusunun farkında olmadığı halde modern evrim kuramının ortaya çıkmasına katkıda bulundu. Bilimin yolu insanlığı gerçek sonuca ulaştırdı.
Burada kaleme alınan hikâye, insanın kökenini araştırırken, bitmek tükenmek bilmeyen bir merak ve araştırma ruhu ile düşünürlerin geliştirdiği her yeni bilginin bilim yoluyla şekillendirilerek sonraki
kuşaklara aktarılmasıyla, ortak bir zekâyla gerçekleştirilen
“insanlığın ortaya koyduğu en büyük düşünsel devrim”in,
insanın kendi evrimini çözmesinin hikâyesidir.
 
 

Evrimin Kısa Tarihi isimli 428 sayfadan oluşan kitap ; Tamer Kaya tarafından yazılmış ve ALFA YAYINLARI yayınevinin 10.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Evrimin Kısa Tarihi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.