“Ey Dost…” Yunus Emre Kitabı pdf indir

tarafından
12
“Ey Dost…” Yunus Emre Kitabı pdf indir

Yûnus Emre yılı münâsebetiyle hazırlanan bu kitapta değerli akademisyen ve yazarların makaleleri bulunmaktadır. Bu yazılarda Yûnus Emre’nin yaşadığı asrın dînî, siyâsî ve kültürel durumu; Yûnus’un yetişmesinde ve fikirlerinde etkisi olanlar, Yûnus tarzı yazanlar, şiirlerindeki çeşitli kavram ve görüşler, ibâdet anlayışı, eleştirileri, gazellerinden şerhler, çeşitli coğrafya ve edebiyatlardaki tesirleri gibi konular ele alınmaktadır. Makalelerde konuyla ilgili Yûnus Emre’nin (veya diğer Yûnusların) şiirlerinden örnekler verilmekle beraber, kitabın sonunda çeşitli konu başlıkları altında manzumelerinden seçerek derlediğimiz bir bölüm de yer almaktadır.
 

“Ey Dost…” Yunus Emre Kitabı isimli 454 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Mehmet Akkuş tarafından yazılmış ve İLAHİYAT KİTAP yayınevinin 10.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Sahabe Müdafaası pdf indir başlıklı makalemizde Sahabe Müdafaası indir, Sahabe Müdafaası oku ve Sahabe Müdafaası pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

“Ey Dost…” Yunus Emre Kitabı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.