Ezoterik Batıni Doktrinler Tarihi pdf indir

tarafından
10
Ezoterik Batıni Doktrinler Tarihi pdf indir

KAYIP İKİ KITA MU VE ATLANTİS’TEN MAYA, UYGUR, MISIR UYGARLIKLARINA; YAHUDİLİK’TEN, HIRİSTİYANLIK VE İSLAMİYET’E UZANAN MASONLUK, İLLUMİNATİ, EZOTERİZM VE BATINİLİK ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA.
 
*  Tek tanrılı inancın kökleri nerededir?
*   İlk tek tanrılı din inanırları kimlerdi?
*   Günümüz semavi dinlerinin kökleri nerededir?
İşte bu araştırma, insanlık tarihinin karanlıklarda kalmış dönemlerinden bu yana inanç sistemlerini derinden etkileyen bir öğretinin, Ezoterik inançların tarihi gelişim sürecinde ele alınmasından ibarettir.
Tek tanrılı dinlerin doğumunun yanı sıra, akılcı düşünce sisteminin de bugüne ulaşmasını ve çağımızın Akıl Çağı olmasını sağlayan Ezoterik Öğretiler, tanrının korku değil sevgi olduğunu aklın önderliğindeki sezgi gücü ortaya koymaktadır. Günümüzün en büyük eksikliği, bu yüce sevginin cesaretle ortaya konulmamasıdır. İşte bu eserin gerçek amacı, sevginin bu en yüce ifadesini, dar çerçevelerden çıkartıp geniş kitlelere ulaştırmaktır.
 
Cihangir Gener
 

Ezoterik Batıni Doktrinler Tarihi isimli 440 sayfadan oluşan kitap ; Cihangir Gener tarafından yazılmış ve HERMES YAYINLARI yayınevinin 08.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Her Satışçı Bir Terapisttir pdf indir başlıklı makalemizde Her Satışçı Bir Terapisttir indir, Her Satışçı Bir Terapisttir oku ve Her Satışçı Bir Terapisttir pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ezoterik Batıni Doktrinler Tarihi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.