Faşizm pdf indir

tarafından
6
Faşizm pdf indir

“Faşizm” kelimesinin Hitler’den Donald Trump’a ve Putin’den Thatcher’a kadar siyasi sağdaki herkes için geçerli olan, her şeyi kapsayan bir kapsayıcı terim haline geldiği görülüyor. Bazıları herhangi ayırt edici bir kavramsal anlamdan yoksun olduğunu iddia ederken, diğerleri onun “temel” özelliklerinin oldukça ayrıntılı tanımlarını yapıyor. Bu sebeple faşizm herhangi bir siyaset teorisi veya tarihi okuyucusu için çeşitli zorluklar getiren bir kavram haline geliyor.

Faşizm konusunda dünyanın önde gelen otoritelerinden biri olan Roger Griffin, bu açıklayıcı ve anlaşılabilir kitapta bu tartışmalı ideolojiye açıklık getiriyor. 1920’lerde İtalya’daki tarihsel başlangıcından günümüze kadar siyasi bir kavram olarak faşizmin kökenlerini ve gelişimini inceliyor ve okuyuculara doğası, tanımı ve anlamı ile ilgili kafa karıştırıcı tartışmalar labirentinde rehberlik ediyor. Ulusal/ırksal yeniden doğuşun ütopik bir ideolojisi olarak faşizmin dinamiğini hassasiyetle ve ustalıkla açıklayan Griffin, İkinci Dünya Savaşı sonrası geçirdiği dönüşümleri ve Marine Le Pen’den Altın Şafak’a kadar uzanan çağdaş sağcı siyasi fenomenlerle ilişkisini inceliyor.
 

Faşizm isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; Roger Griffin tarafından yazılmış ve LİBERUS yayınevinin 13.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kentsel Rantlar, Planlama ve Kamu Yararı pdf indir başlıklı makalemizde Kentsel Rantlar, Planlama ve Kamu Yararı indir ve Planlama ve Kamu Yararı oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Faşizm pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.