Felsefe İnsanlığa Hizmet Edebilir mi? Arkheidea Toplantıları- Felsefenin İşlevi Üzerine Tartışmalar 1 pdf indir

tarafından
5
Felsefe İnsanlığa Hizmet Edebilir mi?  Arkheidea Toplantıları- Felsefenin İşlevi Üzerine Tartışmalar 1 pdf indir

Felsefe, insani var oluş çabasının en önemli uğraklarından biri olarak kendini gösterir. Binlerce yıllık sözlü ve yazılı kültürün içinden geçerek biçimlenir, var oluşumuza ve bizzat var olana ışık tutar. Günümüzde sahip olduğumuz değerlerin oluşmasında ve bu değerlerin daha da gelişerek bugüne kadar gelmesinde felsefe vazgeçilmez bir rol oynar. İşte biz de Arkheidea topluluğu olarak, düzenlediğimiz etkinlikler ile günümüzde felsefi düşünceye ve felsefi bilgi üretimine bir nebze olsun katkı sunma gayesine yönelmiş olan bir sosyal platformuz. Çalışmalarımızın ilk ürünü olan bu eserde felsefenin işlevi, çocukları felsefi düşünceye yönlendirme ve felsefenin insanlığa olan katkıları gibi pek çok konuyu uzmanlarıyla ele alıyoruz. Seneca’dan ilhamla “Halihazırda nefes alırken insanlığı ve de felsefeyi yeşertebilme umuduyla” diyoruz.
 

Felsefe İnsanlığa Hizmet Edebilir mi?
Arkheidea Toplantıları- Felsefenin İşlevi Üzerine Tartışmalar 1 isimli 114 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve DOĞU KÜTÜPHANESİ yayınevinin 28.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Felsefe İnsanlığa Hizmet Edebilir mi? Arkheidea Toplantıları- Felsefenin İşlevi Üzerine Tartışmalar 1 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.