Felsefedeki Güncel Temalar pdf indir

tarafından
4
Felsefedeki Güncel Temalar pdf indir

“Bunlar 1950 yazında Fransız Radyo Merkezinin benden istediği on dört konuşmadır. Bazı dinleyicilerimin isteğini yerine getirmek için bu konuşmaları hiçbir değişiklik yapmadan olduğu gibi sunuyorum. Günümüzdeki felsefi yaşamla uzun bir temasın sonucu olan bu önyargısız tespitlerden hareketle okurlar umarım çağdaş düşünce için genel bir yönün ortaya çıkıp çıkmadığına karar verebileceklerdir.”
 
Binlerce sayfa tutan hacimli felsefe tarihi çalışmalarıyla Fransız felsefesinin en saygın isimlerinden Émile Bréhier, bu sefer, felsefedeki güncel temalara odaklanıyor. Felsefeye sadece ilgi duyanların bile rahatlıkla okuyacağı bu eserde, geçen yüzyılın ortasında en çok dolaşımda olan felsefi disiplinleri bize sunuyor.
Bu konuşmalarda sadece iyi bir felsefe tarihçisine değil, geleceği de iyi öngören bir filozofa şahit oluruz. Bréhier, fenomenoloji ve varoluşçuluk gibi disiplinleri öne çıkarmanın yanında psikanaliz ve geştalt ya da form psikolojisi gibi psikolojik teorileri ve yöntemleri de felsefe içinde sayar. Bu haliyle, en azından günümüz Avrupa manzarasını düşündüğümüzde, hangi disiplinlerin hüküm süreceğine dair tahminlerinin çok isabetli olduğunu söyleyebiliriz. 
 

Felsefedeki Güncel Temalar isimli 84 sayfadan oluşan kitap ; Emile Brehier tarafından yazılmış ve KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 13.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Felsefedeki Güncel Temalar pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.