Feminist Terapi pdf indir

tarafından
10
Feminist Terapi pdf indir

Feminist Terapi, kadınlar ile gücü elinden alınmış grupların ataerkil yaklaşımlar içeren geleneksel psikoterapi yöntemlerine karşı duydukları hoşnutsuzluk nedeniyle ortaya çıkmıştır. Başlangıçta çağın cinsiyetçi bakış açısına karşı düzeltici bir işlev görürken, günümüzde toplumsal cinsiyet, sosyal konum ve güç analizini insan zorluklarını anlamak için birincil strateji olarak kullanan sofistike, postmodern ve bütünleştirici bir uygulama haline gelmiştir.
 
Laura S. Brown, bu kısa ve anlaşılır kitapta yalnızca kadınlar için değil, patriyarkal düşünce biçiminden etkilenen herkes için kapsayıcı bir rehber sunmaktadır.
 
Bu dizi, çığır açma potansiyeli taşıyor. Psikoterapiler arasındaki ortak noktalar ve farklılıkları ortaya koyarak, bu farklılıklarla dolu alanda birleşme, basitleşme ve bütünleşme için temel malzemeleri sunuyor.
Prof. Dr. Arthur Staats, Hawaii Üniversitesi, Honolulu
 
Sağlam kuramsal düşünce ve zengin klinik malzeme üzerinden temellendirilen bu dizi, psikoterapiye ilgi duyan herkes tarafından okunmalı. Gerek deneyimsiz gerekse deneyimli klinisyenler için ise bir hazine niteliğinde.
-Prof. Dr. Lillian Comas-Diaz, George Washington Üniversitesi, Washington, Dc
 

Feminist Terapi isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Laura S. Brown tarafından yazılmış ve OKUYAN US YAYIN yayınevinin 31.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İnsan ve Dünya pdf indir başlıklı makalemizde İnsan ve Dünya indir, İnsan ve Dünya oku ve İnsan ve Dünya pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Feminist Terapi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.