Fesleğen pdf indir

tarafından
3
Fesleğen pdf indir

Anladığımız ve konuştuğumuz dilin farklı ve enikonu değişik kullanımları ile duygu saklambaçlarıyla ortaya çıkan bir anlayışın sözcük ve tümcelerle ahenkli dansını ortaya koyarak güzide bir şekilde koalisyonunu sağlayan edebi eserlerin en seçkin örneklerinden şiir. Şairin; gönül defteri üzerinde bırakmayıp, başka zihinlere ve ruhlara zahmetli tahvilini içeren bir süreçtir. Ayrıca, şiirin tanımı da insanın kendini tanımlaması misali epeyce zordur.
Şair; öncelikle şiiri “iç”te hisseder ve bunu his köprüleriyle buluşturup akıl denilen hengâmede duygular vasıtasıyla harmanlayıp dış âleme en samimi şekilde sunmayı dener. Bu esnada; ıstırap, emek, yorgunluk, haz bu denemenin gerekçelerinden doğan özetlerdir belki de. Nitekim şair; kaynağını yeniden yorumlama ile kompoze etme formülleriyle birleştirince meşakkat ve heyecan birbiriyle rekabet halindedir.
 

Fesleğen isimli 120 sayfadan oluşan kitap ; Serkan Ayhan tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 15.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Fesleğen pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.