Finansal Piyasaların Evrimi Davranışsal Finans, İslami Finans, FinTech pdf indir

tarafından
20
Finansal Piyasaların Evrimi  Davranışsal Finans, İslami Finans, FinTech pdf indir

Küreselleşme süreci ile birlikte tüm sektörlerde olduğu gibi finansal piyasalarda da önemli bir paradigma değişimi yaşanmaktadır. Bu paradigma değişimiyle birlikte finans bilimi finansal hizmetler, finansal ürünler, finansal sistemler düzeyinde yepyeni arayışlara girmiştir. Geleneksel finans anlayışının finansal kaynak tedarikine dayandığı dönemden bugünlere gelindiğinde, finans teorisivnde yepyeni özel çalışma alanlarının gündeme geldiği, finans biliminin artık istatistik, ekonometri, psikoloji, teknoloji ve hatta teoloji gibi diğer bilim dalları ile ilişkilerinin ön plana çıktığı bambaşka bir döneme geçildiği izlenmektedir. Birçok farklı üniversiteden çok sayıda akademisyenin teorik ve ampirik çalışmalarla katkı verdiği bu eser finans bilimini multidisipliner bir bakış açısı ile ele almaktadır.
 
Yeni ekonomik sistem finans teorisinin bütün bilim dalları ile birlikte gelişimini sağlayan çeşitli olanaklar sunmaktadır. Akademik çalışmalarda söz konusu ilişkiye ilişkin farkındalığın yüksek olduğu ortaya konulan çok sayıda çalışma ile görülmektedir. Bu çalışma ile Doç. Dr. Mehmet Fatih BUĞAN ve ekibi Davranışsal Finans Modelleri, Finans Teknolojileri ve İslami Finans konularını ele alarak literatüre önemli bir katkı sunmakta, finans bilimindeki gelişmelerin yönünün belirlenmesi amacıyla ortaya konulan gelecekteki çalışmalara ışık tutmaktadır. Kendilerine sonsuz teşekkürlerimi arz ederim. Literatürde önemli bir boşluğu dolduran bu çalışmadan finans teorisine ilişkin gelecekte yazılacak ve halihazırda yazılan yüksek lisans/doktora düzeyindeki çok sayıda lisansüstü tez yazarının da faydalanacağı aşikardır. (Sunuştan)
 
Prof. Dr. Erhan DEMİRELİ
 

Finansal Piyasaların Evrimi
Davranışsal Finans, İslami Finans, FinTech isimli 412 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve ORİON KİTABEVİ yayınevinin 02.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Dijital Çağda İşletme Yönetimi pdf indir başlıklı makalemizde Dijital Çağda İşletme Yönetimi indir, Dijital Çağda İşletme Yönetimi oku ve Dijital Çağda İşletme Yönetimi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Finansal Piyasaların Evrimi Davranışsal Finans, İslami Finans, FinTech pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.