Fotoğrafın Estetiği pdf indir

tarafından
19
Fotoğrafın Estetiği pdf indir

1998’deki ilk baskısından bu yana birçok dile çevrilen ve alanında temel bir kaynak olan bu kitap, fotoğraf estetiğinin ana hatlarını çiziyor ve çok sayıda fotoğraf çalışmasının analizine ve estetik, felsefe ve psikanaliz ışığında geliştirilen yeni kavramların tanımlanmasına dayanıyor. Özellikle 1980’lerden sonra fotoğrafın geçirdiği dönüşümler ve genel olarak sanat ve edebiyatla ilişkisinin de incelendiği kitapta, fotoğrafın teknik bir iş olmaktan çıkarak nasıl sanat haline geldiği ve çağdaş sanat içindeki yeri sorgulanıyor.
Fotoğrafın gerçeklikle ilişkisi nedir? Bir fotoğraf yapıtının özelliği nedir? Fotoğraf sanatı, çağdaş sanatın kalbinde nasıl yer alıyor?
Bu temel sorulara kapsamlı cevaplar vermeye çalışan kitap, felsefi düşüncenin oldukça zayıf olduğu Türkiye’de fotoğraf ve genel olarak sanat dünyası için zihin açıcı bir çalışma.
 

Fotoğrafın Estetiği isimli 150 sayfadan oluşan kitap ; François Soulages tarafından yazılmış ve ESPAS KURAM SANAT YAYINLARI yayınevinin 08.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hoca Ali Rıza / Türk Sanatının Büyük Ustaları 5 pdf indir başlıklı makalemizde Hoca Ali Rıza / Türk Sanatının Büyük Ustaları 5 indir, Hoca Ali Rıza / Türk Sanatının Büyük Ustaları 5 oku ve Hoca Ali Rıza / Türk Sanatının Büyük Ustaları 5 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Fotoğrafın Estetiği pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.