Freud’un Teorisinde ve Psikanalizin Tekniğinde Ben / Seminer 2. Kitap 1954-1955 pdf indir

Freud’un Teorisinde ve Psikanalizin Tekniğinde Ben / Seminer 2. Kitap 1954-1955 pdf indir

Jacques Lacan bu seminerinde Sigmund Freud’un yorumlanmasına odaklanıyor yine: Özellikle Freud’un en önemli metinlerinden saydığı Haz İlkesinin Ötesinde’nin yanı sıra psikanaliz tarihinde bir dönüm noktası oluşturan “Irma’ya İğne Yapılması Rüyası”ndan yola çıkarak, bir yandan Freud’un geleneksel ben tasavvurundan nasıl koptuğunu gösteriyor, bir yandan da Freud’dan sonra bu tasavvurdan uzaklaşılmasını örnekleriyle eleştiriyor. Edgar A. Poe’nun ünlü öyküsü “Çalınmış Mektup”tan ve dönemin öncü bilimi sibernetikten yola çıkarak da simgesel düzeni ve öznelerarasılığı tartışıyor. Claude Lévi-Strauss, Alexandre Koyré, Maurice Merleau-Ponty ve Jean Hyppolite gibi düşünürlerin gerek konferansları gerekse eserleriyle girilen diyalog semineri daha bir zenginleştiriyor. Freud’un Teorisinde ve Psikanalizin Tekniğinde Ben, psikanalizin yanı sıra felsefe ve beşeri bilimlere ilgi duyan okurların yararlanacağını umduğumuz bir kitap.    
 

Freud’un Teorisinde ve Psikanalizin Tekniğinde Ben / Seminer 2. Kitap 1954-1955 isimli 408 sayfadan oluşan kitap ; Jacques Lacan tarafından yazılmış ve METİS YAYINLARI yayınevinin 25.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bilişsel Davranışcı Terapi Temelleri ve Ötesi pdf indir başlıklı makalemizde Bilişsel Davranışcı Terapi Temelleri ve Ötesi indir, Bilişsel Davranışcı Terapi Temelleri ve Ötesi oku ve Bilişsel Davranışcı Terapi Temelleri ve Ötesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Freud’un Teorisinde ve Psikanalizin Tekniğinde Ben / Seminer 2. Kitap 1954-1955 pdf indir - indir