Futbol Taktikleri Tarihi pdf

Futbol Taktikleri Tarihi pdf

Nihayet! Futbol literatürünün klasiklerinden biri olan Inverting the Pyramid, diğer bir deyişle Futbol Taktikleri Tarihi artık Türkçede.
 
“Futbolun sahada nasıl oynandığına dair yazılmış en iyi kitap.”
Simon Kuper
 
Jonathan Wilson’ın bu ödüllü çalışması ne basit bir taktik analizi kitabı ne de sayı ve dizilimlere boğulmuş bir istatistik derlemesi. Futbol taktiklerinin tarihsel gelişimini coğrafya, tarih, kültür ve hatta siyaset ekseninde ele alan ve futbolun hem saha içi hem de saha dışındaki evrimini konu edinen bir başyapıt.
 
Güney Amerikalıların sömürgecilere karşı kendi becerilerini nasıl kabul ettirdiğinden, Avrupa’nın bireysel beceriyi takım düzenine göre uyarlamasına; beş forvetli dönemden, merkez golcülü yapıya; İskoçların pas oyununu dünyaya nasıl kabul ettirdiğine kadar pek çok tarihsel süreç bu kitapta gözler önüne seriliyor, taktiklerin tarihiyle ilgili onlarca soru kendine yanıt buluyor.
 
Futbol Taktikleri Tarihi futbol izleme, yorumlama, kurgulama hatta oynatma seyrinizi değiştirecek ve oyunun kavramsal evreniyle olan mesafenizi yeniden düzenleyecek bir eser. Kim bilir, belki de birileri anlamakla yetinmeyip değiştirme üzerine de adım atacak ve bu kitabın ileriki baskılarına yerel katkılar sunacak.
 
Yine de şimdilik “anlamakla” başlayalım.
 
İbrahim Altınsay’ın önsözüyle
 
Britanya Spor Kitapları En İyi Futbol Kitabı Ödülü
 

Futbol Taktikleri Tarihi isimli 592 sayfadan oluşan kitap ; Jonathan Wilson tarafından yazılmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 17.08.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Benim Oyunum pdf başlıklı makalemizde Benim Oyunum indir, Benim Oyunum oku ve Benim Oyunum pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Futbol Taktikleri Tarihi pdf - indir