• Anasayfa
  • Tarih
  • Galileo Ve Yargıçları Dört Asırlık Kavgaya İçeriden Bir Bakış pdf

Galileo Ve Yargıçları Dört Asırlık Kavgaya İçeriden Bir Bakış pdf


Galileo Ve Yargıçları Dört Asırlık Kavgaya İçeriden Bir Bakış pdf

Egosantrik (insanmerkezli) bir bakış açısıyla şekillenmiş olan arkaik varoluş düşüncelerinin hemen tamamı, ister dini, ister felsefi, ister siyasi, isterse de bilimsel nedenlerden dolayı olsun, Dünya’yı evrenin merkezine yerleştirir ve Güneş dahil tüm gök cisimlerinin de evrenin merkezinde olduğumuz için Dünya’nın, dolayısıyla da biz insanoğlunun etrafında döndüğünü varsayardı. Ancak Kepler ile başlayan bilimsel gözlemler, bu düşünceyi geri dönüşsüz olarak değiştirecektir. Kepler’in izinden gidip, hem gözlemleri hem de matematiği ile bu yeni evren modelini açıklamaya çalışan Galileo, dönemin otoritelerinin oklarını üzerine çekmeyi başarmıştı.
Yakın arkadaşlarından birinin Papa olmasına, güçlü dostluklarına ve Kilise’nin içinden kendisine uzanan yardım ellerine rağmen, bu kavganın bir tarafı olmaktan kurtulamayacak olan Galileo’nun mücadelesini, bu kez Kilise’ye yakın bir kaynaktan okuyacaksınız. Galileo’yu, dolayısıyla bilimsel gelişmeleri yargılayan otoritenin nasıl düşündüğünü, nasıl tepki verip organize olduğunu gözlemlemek; engizisyon döneminin düşünce yapısını kavramak için eşsiz bir eser. 
 

Galileo Ve Yargıçları Dört Asırlık Kavgaya İçeriden Bir Bakış isimli 144 sayfadan oluşan kitap ; Francis R. Wegg Prosser tarafından yazılmış ve KANON KİTAP yayınevinin 22.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İmparatorlukların Çöküşü Osmanlı-Rus Çatışması 1908-1918 pdf başlıklı makalemizde İmparatorlukların Çöküşü Osmanlı-Rus Çatışması 1908-1918 indir, İmparatorlukların Çöküşü Osmanlı-Rus Çatışması 1908-1918 oku ve İmparatorlukların Çöküşü Osmanlı-Rus Çatışması 1908-1918 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Galileo Ve Yargıçları Dört Asırlık Kavgaya İçeriden Bir Bakış pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?