Gayatri C. Spivak ile Söyleşiler Yapısöküm Postkolonyalizm Madunluk pdf indir

tarafından
9
Gayatri C. Spivak ile Söyleşiler  Yapısöküm Postkolonyalizm Madunluk pdf indir

Gayatri Chakravorty Spivak, postyapısal düşüncenin, madun merkezli kuramsal yaklaşımların ve yapısökümün en önde gelen düşünürü; edebiyat kuramcısı ve felsefeci. Yapısöküm, Postkolonyalizm, Madunluk, Spivak’ın anlam dünyasını ve kuramsal yaklaşımını kendisiyle farklı dönemlerde yapılmış olan söyleşilerden bir derleme ile sunuyor.

Spivak’ın birbirini bütünleyen ve iç içe geçen söyleşilerinden oluşan Yapısöküm, Postkolonyalizm, Madunluk, onun kişisel yaşamöyküsüyle birlikte yapısöküm, post-kolonyalizm, madun çalışmaları, edebiyat kuramı ve genel olarak siyaset felsefesi alanında geliştirdiği düşüncelerin izini sürmeyi sağlıyor.
 

Gayatri C. Spivak ile Söyleşiler
Yapısöküm Postkolonyalizm Madunluk isimli 186 sayfadan oluşan kitap ; Soner Torlak tarafından yazılmış ve HAYALCİ HÜCRE YAYIN yayınevinin 25.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Adı Olmayan İkinci Öykü pdf indir başlıklı makalemizde Adı Olmayan İkinci Öykü indir, Adı Olmayan İkinci Öykü oku ve Adı Olmayan İkinci Öykü pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Gayatri C. Spivak ile Söyleşiler Yapısöküm Postkolonyalizm Madunluk pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.