Gazete Manşetlerinde Eski İstanbul pdf indir

tarafından
8
Gazete Manşetlerinde Eski İstanbul pdf indir

İstanbul’un hem ekonomik hem de bölgesel sorunlardan dolayı yoğun göç aldığını ve bu göçler nedeniyle çok fazla sorunların oluştuğunu gazetelerde görüyoruz. Evsel atık sorunlarından, içme suyunun yetersizliğine kadar sorunların peşi sıra devam ettiğini ve artık İstanbul’un güzelliklerinden çok İstanbul’un problemlerinin konuşulduğuna şahit oluyoruz.
 
Bazen üzüleceğimiz bazen tebessüm edeceğiz ama çoğu zaman şaşıracağımız haberleri bu kitapta göreceksiniz. Mesela Atatürk’ün vefat haberi ve ardından yaşanan cenaze törenlerinde üzülürken, yeni harf inkılabından dolayı gazetelerin yazım hatalarını gördükçe tebessüm edeceğiz. Ama en çok şaşıracağız. 1 Nisan şakası nedeniyle Beyazıt yangın kulesinin yıkıldığını veya Fatih Sultan Mehmet köprüsün- den geçen başıboş koyunları görürken epey şaşıracağız. Cumhuriyetin ilk yıllarından 2000’li yıllara kadar Cumhuriyetin yüzünü yüzüncü yıla özel olarak gazete manşetlerinde hep beraber merakla inceleyeceğiz.
 

Gazete Manşetlerinde Eski İstanbul isimli 192 sayfadan oluşan kitap ; Yakup Özev tarafından yazılmış ve ÇIRA YAYINLARI yayınevinin 22.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Gazete Manşetlerinde Eski İstanbul pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.