Geçmişin Gölgesinde Arınma pdf indir

tarafından
28
Geçmişin Gölgesinde Arınma pdf indir

Geçmişin Gölgesinde Arınma, Turhan Güç’ün 2016’da yayımlanan Fırtınada İki Kelebek’ten sonra yazdığı ikinci romanı. Yazarın elinde hâlen bir roman ve bir deneme türünde olmak üzere yayına hazır iki kitap dosyası bulunuyor.
Turhan Güç; realist romancılara özgü bir tutumla kurmaca dünyasını oluşturuyor, tasarladığı dünyaya ve karakterlere gerçeklik etkisi bağışlayabilmek için araştırmaya ve ayrıntıya fazlasıyla önem veriyor. Bunu da neredeyse içgüdüsel bir davranışla yapıyor.
Onun romanının tipik yanını dramatik olaylar ve gizemli karakterler oluşturuyor. Bağlandığı realizm anlayışına uygun şekilde olaylar ya gerçek hayattan çekilip alınıyor ya da insan dünyasına uygun biçimde tasarlanıyor. Aynı gerçeklik kaygısı karakterler özelinde de duyumsanıyor. Ancak üstlerindeki bilinmezlik ve öngörülemezlik artı bir değer durumda.
Diyaloglardaki başarı ve 19. yüzyıl Rus romanlarında görüldüğü gibi zaman zaman kurulan entelektüel söyleşiler bu romana ayrı bir anlam katıyor. Karakterler arası bu söyleşilerde felsefeden edebiyata, dinden mitolojiye kadar farklı konular irdeleniyor.
Geçmişin Gölgesinde romanını okuduktan sonra öteki çalışmalarını da takip etmek isteyeceğiniz bir yazar Turhan Güç…”
Oktay Yivli
 

Geçmişin Gölgesinde Arınma isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; Turhan Güç tarafından yazılmış ve GÜNCE YAYINLARI yayınevinin 10.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Aklımın Seyir Defteri pdf indir başlıklı makalemizde Aklımın Seyir Defteri indir, Aklımın Seyir Defteri oku ve Aklımın Seyir Defteri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Geçmişin Gölgesinde Arınma pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.