Geçmişin Kehaneti Ayasofya İstanbul’un Antik Gizemi pdf indir

Geçmişin Kehaneti Ayasofya İstanbul’un Antik Gizemi pdf indir

Ayasofya’yı yapanlar hangi düşünceler ile bu ihtişamlı yapıyı göğe yükseltmişlerdi?
Onlar bu mabedi bizim de iman ettiğimiz Allah’ın (c.c.) rızasını kazanmayı ümit ederek yapmışlardır. Ayasofya’nın içinde bulunan Hz. İsa, Hz. Meryem, Hz. Yahya, Cebrail, Mikail, İsrafil bizlerin de kabul ve tasdik ettiği isimler değil midir?
Ayasofya, Allah’a (c.c.) iman eden bir toplumun O’nun rızasını kazanmak için yapmış olduğu muhteşem bir eserdir. Osmanlı Devleti nasıl ki kuruluşunda Bizans’ın değerlerini alarak kendi değerleri ile birleştirip daha ileri bir medeniyet inşasında bulunduysa Ayasofya’da Tür-İslam mimarisini etkilemiş ve seyrini değiştirmiştir.
Bu kitap başından beri bir İSLAM MABEDİ olan Ayasofya’nın görkemini ve az bilinen bazı özelliklerini anlatmak için kaleme alınmıştır. 
 

Geçmişin Kehaneti Ayasofya İstanbul’un Antik Gizemi isimli 202 sayfadan oluşan kitap ; Şafak Tunç tarafından yazılmış ve MOTTO yayınevinin 11.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kur’an-ı Kerîm’in Nasih ve Mensûh 1 pdf indir başlıklı makalemizde Kur’an-ı Kerîm’in Nasih ve Mensûh 1 indir, Kur’an-ı Kerîm’in Nasih ve Mensûh 1 oku ve Kur’an-ı Kerîm’in Nasih ve Mensûh 1 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Geçmişin Kehaneti Ayasofya İstanbul’un Antik Gizemi pdf indir - indir