Geçmişten Gelecek Hikayeleri pdf indir

tarafından
23
Geçmişten Gelecek Hikayeleri pdf indir

Gelecekte yer yüzünü bekleyen pek çok yapay ve doğal tehlike öngörülüyor. Özellikle iklim değişikliği, tatlı su kaynaklarının her geçen gün tehlikeli boyutlarda azalış göstermesi başta olmak üzere, özgür iradeyi ve yaşamı kısıtlayabilecek teknolojiler ve diğer olası pek çok hastalık…
 
İşte bu tür tehditlere karşı bir farkındalık oluşturmak amacıyla yola çıkan Çağdaş Bozkurt, kayda değer bir öngörüye sahip kısa öykülerinden oluşan bu kitabı okuyucularına sunuyor.
 
2009 yılında Türkiye Bilişim Derneği Bilim Kurgu Öykü Yarışmasına “Sinsi Düşman’’ isimli kısa bir öyküsüyle katılan yazar bu hikayesinin, 13 Ocak 2020 tarihinde tanımlanan ve global çapta yayılan ”Koronavirüs” salgınıyla şaşırtıcı oranda benzerlik gösterdiğini fark etti. Hikaye, bir araştırma merkezindeki laboratuvarda yaşanan sızıntı ile dünyanın her yerine yayılan tehlikeli bir virüsü konu alıyordu.
 
Bu hikayeden ilham alan yazar, dünyayı bekleyen en büyük küresel tehditlerden bazılarını işaret etmek amaçlı, bilim kurgu ile taçlandırdığı öykülerine dikkat çekmek isterken, ‘’Sinsi Düşman’’ isimli kısa öyküsüne de kitapta yer veriyor.
 
Tüm bunların dışında tarihin derin sırlarına doğru yolculuğa çıkaracak olan eğlenceli bir öykünün yanında, herkesi ilginç bir zaman yolculuğuna şahit edecek bir başka öykü, keyifli bir bilim kurgu dünyasına davet ediyor.
 
 

Geçmişten Gelecek Hikayeleri isimli 146 sayfadan oluşan kitap ; Çağdaş Bozkurt tarafından yazılmış ve ATAYURT YAYINEVİ yayınevinin 10.05.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Geçmişten Gelecek Hikayeleri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.