Geçmişten Günümüze Obsesyon pdf indir

tarafından
88
Geçmişten Günümüze Obsesyon pdf indir

Lennard J. Davis, obsesyonun izini Rönesans kültüründe hâkim olan posesyon (yani şeytan girmesi) ile sürmeye başlar ve bunun obsesyonla ilişkisini inceler… Obsesyonun Kökeni’nin ardından obsesyonun tarihsel sürecini histeri, buharlar, melankoli, hipokondriyle incelemeye başlar ve akabinde delilik kategorilerini genel olarak ele alır ve buna ilişkin örnekler sunar. Bu tarihsel yolculuğun devamında edebiyata geniş bir yer ayırır. Merak ile obsesyon arasındaki ilişkiyi ve monomaniyi inceler. Cinsellik, aşk ve obsesyon üçgenine geniş bir yer ayıran Davis, yaşadığımız yüzyıla yaklaşırken de obsesyon ile resim, heykel gibi görsel sanatlar arasındaki ilişkiye odaklanır. Tüm bunları biyokültürel bir çerçevede ele alır.  Daha çok 19. ve 21. yüzyıllar arasını mercek altına alır, zira modernite ile obsesyon arasında büyük bir ilişki olduğu kanısı bu çalışmaya yön verir: “Modernite öyle bir dönem olarak görülmektedir ki, normal olmak bir nevi deli olmakla, özellikle de obsesif olmakla örtüşen bir şey olarak tanımlanır.
 

Geçmişten Günümüze Obsesyon isimli 387 sayfadan oluşan kitap ; Lennard J. Davis tarafından yazılmış ve DOĞU BATI YAYINLARI yayınevinin 09.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Geçecek pdf indir başlıklı makalemizde Geçecek indir, Geçecek oku ve Geçecek pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Geçmişten Günümüze Obsesyon pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.