Gençler İçin Abdülhamid’in Kurtlarla Dansı pdf indir

Gençler İçin Abdülhamid’in Kurtlarla Dansı pdf indir

Mustafa Armağan’ın titiz ve akıcı kaleminden Son Sultan’ın Kurtlarla Dansı… Kitabı okuyunca dansın bugün de devam ettiğini fark edeceksiniz… Sultan II. Abdülhamid 33 yıl boyunca etrafı “kurtlar”la çevrili bir gemiyi sağ salim sahile çıkarmanın mücadelesini verdi. Hasta Adam’ın mirasının paylaşılması 1850’lerde gündeme gelmişti. 1878’de Rusya karşısındaki kayıplar emperyalizmin iştahını kabartmıştı ve İstanbul’da darbe üstüne darbe yapılıyordu. Önce Sultan Abdülaziz’e yapıldı darbe, sonra V. Murad’a cinnet geçirtildi. Sanıldı ki Osmanlı’nın kaderi pamuk ipliğine bağlı. Nitekim Sultan Abdülhamid tahta geçtiğinde İngiliz Dışişleri Bakanı, kendisini tehdit etmiş, ‘Ayağını denk alsın, ona da öncekilere yaptığımızı yaparız’ demişti. Çöküş için gün sayılırken, bu 34 yaşındaki adam, 30 yılını adayacağı bir destanın düğmesine basıyordu.
Elinizdeki kitap, bugüne kadar 500 bine yakın okura ulaşan Abdülhamid’in Kurtlarla Dansı serisinden gençler için seçilmiş ve uyarlanmış en ilgi çekici bölümleri içermektedir. Kitabın bu hâliyle de siz gençler tarafından beğenileceğini umuyoruz.
 

Gençler İçin Abdülhamid’in Kurtlarla Dansı isimli 136 sayfadan oluşan kitap ; Mustafa Armağan tarafından yazılmış ve HÜMAYUN YAYINLARI yayınevinin 04.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Şemsuddin Muhammed b. Hasen en-Nevaci ve Nuzhetu’l-Ahbar fi Mehasini’l-Ahyar adlı Eseri pdf indir başlıklı makalemizde Şemsuddin Muhammed b. Hasen en-Nevaci ve Nuzhetu’l-Ahbar fi Mehasini’l-Ahyar adlı Eseri indir, Şemsuddin Muhammed b. Hasen en-Nevaci ve Nuzhetu’l-Ahbar fi Mehasini’l-Ahyar adlı Eseri oku ve Şemsuddin Muhammed b. Hasen en-Nevaci ve Nuzhetu’l-Ahbar fi Mehasini’l-Ahyar adlı Eseri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Gençler İçin Abdülhamid’in Kurtlarla Dansı pdf indir - indir