Gerileyiş Ve Çöküş pdf indir

tarafından
7
Gerileyiş Ve Çöküş pdf indir

İnsanların,” dedi Mr. Prendergast, “böyle bir şeyden haberleri olmasaydı âşık olacaklarına ya da evlenmek isteyeceklerine inanmıyorum. Yurtdışı gibi tıpkı: Var olduğundan haberleri olmasaydı kimse yurtdışına çıkmak istemezdi. Aynı fikirde değil misiniz?”
 
Oxford’dan “ahlaka aykırı davranışı” nedeniyle atılan Paul Pennyfeather kısa süre içinde kendini Galler’de bir okulda öğretmenlik yaparken bulur. Buradaki meslektaşları kuşkularla dolu Prendy ve başı beladan kurtulmayan ya da düpedüz sarhoş olan Yüzbaşı Grimes gibi uyumsuz tiplerdir. Paul’un okuldaki günleri çekici Margot Beste-Chetwynde’in sahneye çıkmasıyla değişecek, Paul kendisini İngiliz yüksek sosyetesi içinde bulmayı beklerken farklı bir akıbete doğru ilerleyecektir. İsmini Edward Gibbon’ın ünlü eseri Decline and Fall of the Roman Empire’dan alan, ince bir mizahla kaleme alınan Gerileyiş ve Çöküş, Evelyn Waugh’un ilk romanı ve şüphesiz en komik eserlerinden biri.
 

Gerileyiş Ve Çöküş isimli 247 sayfadan oluşan kitap ; Evelyn Waugh tarafından yazılmış ve YEDİ yayınevinin 29.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Meral Kir Sancaktar Serisi 5 Kitap Set pdf indir başlıklı makalemizde Meral Kir Sancaktar Serisi 5 Kitap Set indir, Meral Kir Sancaktar Serisi 5 Kitap Set oku ve Meral Kir Sancaktar Serisi 5 Kitap Set pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Gerileyiş Ve Çöküş pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.