Gezegenlerin Gizli Yaşamı; Güncel Bir Güneş Sistemi Kullanım Kılavuzu pdf indir

tarafından
7
Gezegenlerin Gizli Yaşamı;  Güncel Bir Güneş Sistemi Kullanım Kılavuzu pdf indir

Güneş sisteminin genellikle bir saat veya planetaryum gibi mükemmel bir düzen ve uyum içinde olduğunu düşünürüz. Evet, doğrudur ama sadece çok kısa zaman aralıklarında böyledir. Daha geniş bir zaman penceresinden baktığımızda gezegenler ve uyduların hiç de öyle olmadığını, bir sürü düzensizliğin yaşandığını ve heyecan verici bir yaşamları olduğunu görürüz. Örneğin, Satürn’ün uydusu Titan’da, tıpkı Dünya’da yaşam ortaya çıkmadan önceki gibi sıvı metan dolu göller ve tepelerle vadiler bulunduğunu pek çoğumuz bilmeyiz ya da Merkür’ün en utangaç gezegen olduğunu; Mars’ın en büyük volkanının Dünya’nınkinden 100 kat daha büyük olduğunu; en derin kanyonunun Arizona eyaletindeki Grand Canyon’dan 10 kat daha derin ve kırmızı değil de mavi renkte olduğunu bilmeyiz. Ve daha pek çok şeyi…
 
Yaşamını astronomi çalışmalarına adayan ve sınırsız bir merakla beslenen Paul Murdin’in bu büyüleyici yeni kitabı; gezegenler, uydular ve güneş sistemindeki konumumuz hakkında ayrıntılı bir keşif sunuyor ve gezegenlerle ilgili tüm sorularınıza yanıt veriyor.
 

Gezegenlerin Gizli Yaşamı; Güncel Bir Güneş Sistemi Kullanım Kılavuzu isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; Paul Murdin tarafından yazılmış ve ORENDA YAYINEVİ yayınevinin 19.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Gezegenlerin Gizli Yaşamı; Güncel Bir Güneş Sistemi Kullanım Kılavuzu pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.