Gezinti ve Diğer Öyküler pdf indir

tarafından
4
Gezinti ve Diğer Öyküler pdf indir

İsviçreli yazar Robert Walser’in Gezinti’de yer alan öyküleri, Birinci Dünya Savaşı sonrasında Almanya ve İsviçre’de az sayıda basılan derlemelerde yer aldı. Elinizdeki kitap, Robert Walser’in 1917 yılında, savaş bütün hızıyla sürerken, bir otel odasında yazdığı aynı adlı anlatı ile “küçük düzyazı” adını verdiği öykülerinden kitaplaştırdığı kimi çalışmalarını bir araya getiriyor.
 
Düzyazının ustası Robert Walser’in öyküleri, farklı bir havayla nefes alıyor. Dünyayı bir çocuğun gözlerinden görürcesine saf, aynı zamanda şaşırtıcı derecede gerçekçi bir atmosferi var bu öykülerin. Naif bir anlatımı, günlük yaşama dair güçlü gözlemlerle besliyor Walser.
 
Dünya onu geç fark etmiş olsa da bugün hiç tartışmasız 20. yüzyılın ve modern dünya edebiyatının en önemli yazarlarından sayılan Robert Walser’den bahsederken Hesse, “Yüz bin okuru olsaydı, dünya daha güzel bir yer olurdu,” demişti.
 
Gezinti, sadece bu sözler için bile okunması gereken bir kitap.
 
#modernizm #öykü #düzyazı #doğa #yalnızlık #toplum
 

Gezinti ve Diğer Öyküler isimli 216 sayfadan oluşan kitap ; Robert Walser tarafından yazılmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 14.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Gezinti ve Diğer Öyküler pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.