Gizli Akşam Yemeği pdf indir

tarafından
4
Gizli Akşam Yemeği pdf indir

LEONARDO DA VINCI’NİN EN ÜNLÜ ESERLERİNDEN
BİRİ OLAN SON AKŞAM YEMEĞİ’NDE SAKLI OLAN
SIRLAR, JAVIER SIERRA’NIN GÜÇLÜ KALEMİYLE
AÇIĞA ÇIKIYOR!
 
Milano, 1497… Leonardo, Santa Maria delle Grazie Manastırı’nda Son Akşam Yemeği adlı freskini tamamlamak için çalışmaktayken Papa VI. Alexander’a eserin heretik mesajlar içerdiğine dair mektuplar gelmeye başlar. Ressamı idam ettirmeyi aklına koyan Papa’nın tek ihtiyacıysa su götürmez kanıtlardır. Tam da bu sebeple Roma Engizitörü Agostino Leyre’yi görevlendirir ve esere gizlenen sapkın mesajları çözmesini ister. Masada Kutsal Kâse ve Evharistiya Ekmeği’nin olmadığını gören Leyre’nin araştırması, oldukça çarpıcı bazı sorulara yanıt aramakla başlayacaktır: Havarilere o dönem anlayışına göre sapkın kabul edilen düşünürlerin portresinin çizildiği doğru mudur? Da Vinci, eserde sırtı İsa’ya dönük olan tek havariye neden kendi suretini çizmiştir? Manastır civarında ardı ardına işlenen cinayetlerde cesetlere bağlanan, bir kadın papanın bulunduğu iskambil kâğıdının gizemi nedir? Ve Son Akşam Yemeği’ne gizlenmiş büyük mesaj nasıl deşifre edilebilir?
 
Leonardo’nun en büyük bulmacasının ipuçları, kitap boyunca gözlerinizin önünde dursa da son sayfaya gelene dek çözülmemiş bir gizem olarak kalacak…
 
Roza Hakmen’in muhteşem çevirisiyle Gizli Akşam Yemeği, hem Leonardo da Vinci’nin dehasına hem de bir daha asla aynı gözle bakamayacağınız başyapıtına dair eşsiz bir tarihi gerilim.

 
 

Gizli Akşam Yemeği isimli 342 sayfadan oluşan kitap ; Javier Sierra tarafından yazılmış ve EPSİLON YAYINEVİ yayınevinin 01.04.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Gizli Akşam Yemeği pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.