Grafik Tasarım Süreci Tasarım Okulunda Nasıl Başarılı Olunur pdf indir

Grafik Tasarım Süreci  Tasarım Okulunda Nasıl Başarılı Olunur pdf indir

Tasarım okulunda yeni misiniz? Sizden ne beklendiği konusunda emin değil misiniz? Yaratıcı süreci idare etmek için yardıma mı ihtiyacınız var? Yalnız değilsiniz… Yeni başlayan öğrencilerin çoğu; bir kavramı veya görsel fikri bütünüyle oluşturmamış, bir eleştiri oturumuna katılmamış ya da işini başkalarına açıklayarak sunum yapmamış olabilir. Tasarım stüdyosundaki eğitim süreci, dersleri eşsiz bir öğrenme deneyimidir ve size ilk başta göz korkutucu, kafa karıştırıcı ve hatta adaletsiz gibi görünebilir. Bir tasarım stüdyosu dersinin nasıl işlediğini anlamak; orada olanları daha anlaşılabilir, beklentileri daha ulaşılabilir ve başarıyı daha olası bir hale getirebilir. 
 
Önde gelen eğitmenlerden Anitra Nottingham ve Jeremy Stout, ilk tasarım stüdyosu deneyimlerinizde size kılavuzluk ediyor: Tasarım sürecinin her bir evresinde karşılaşacağınız olası durumları açıklıyor ve yön bilgileri, eleştiriyi, eleştirel geri bildirimlerin uygulanması konusunda pratik tavsiyelerde bulunup, ipuçları veriyor. 
 
Bunların dışında kitapta yer alan konuları şu şekilde özetlenebilir:
– Projelerin, öğretmenler tarafından nasıl değerlendirildiğini göstermek. Bu amaçla, öğrencilerin, öğretmenlerinin ne aradığını anlamalarına yardımcı olmak için; 14 ayrı öğrenci çalışması, notlandırma açıklamalarıyla eleştirilmiştir.
– Kitaptaki anlatı metni, renkli diyagram ve gerçek hayattan örneklerle betimlenmiştir.
– Projeler uluslararasıdır, tüm dünyadaki öğrencilere uygundur.
– Tıkanmak, eleştirel geri bildirimi yeniden uygulamak ve sunum yapmak gibi gerçek hayat problemlerine dair ipuçları içerir.
 
Grafik Tasarım Süreci, tasarım eğitimine başlayan herkes için mükemmel bir kılavuzdur, uluslararasıdır ayrıca yaş ve okul farkı gözetmez. 
 
İçindekiler
 
Tasarım Süreci Hakkında
Tasarımsal düşünme
4D Tasarım süreci
Bu kitap nasıl yapılandırılmıştır
Tasarım sürecini kullanmak
Keşfet
Tasarım
Geliştir
Uygula
Kilit terminoloji sözlükçesi
Açıklamalı ek okuma
 
 

Grafik Tasarım Süreci
Tasarım Okulunda Nasıl Başarılı Olunur isimli 200 sayfadan oluşan kitap ; Anitra Nottingham tarafından yazılmış ve LİTERATÜR YAYINLARI yayınevinin 07.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Grafik Tasarım Süreci Tasarım Okulunda Nasıl Başarılı Olunur pdf indir - indir