Gurur (Kitabu Zemmi’l-Gurur) pdf indir

tarafından
9
Gurur (Kitabu Zemmi’l-Gurur) pdf indir

“Ey insanlar! Şüphesiz ki Allah’ın vadi haktır. Sakın dünya hayatı sizi aldatmasın ve o aldatıcı (şeytan) da Allah hakkında sizi kandırmasın.”
(Fâtır Suresi, 5)
İmam-ı Gazâlî’nin en büyük eseri olan İhyâu Ulûmi’d-Din, Müslümanlar için her dönem ilk akla gelen başvuru kaynağı olmuş ve bu esere büyük güven duyulmuştur. Yüzyıllar boyunca Müslümanların ellerinden düşmeyen ve kitaplıklarında baş köşede duran bu rehber nitelikli büyük eseri şimdi yepyeni bir formatla sizlere sunuyoruz. Eserin içinde yer alan konuların her biri, orijinal anlatımı asla bozulmadan, İhyâu Ulûmi’d-Din, dört ana bölümden ve her bölüm de onar konudan oluşmaktadır. Üçüncü bölümü olan Helak Edici Şeyler’in onuncu konusu “gurur” hakkındadır.
Gurur (aldanış), pek çok kötülüğün esası ve helak edici unsurların kaynağıdır. Bunun iyi bilinmesi için bazı detaylarını izah etmek gerekir. Çünkü bu sayede insan, gururun menfezlerini, cereyan ettiği noktaları ve en çok gurura düşülen hususları öğrenir ve onların tehlikelerinden korunarak işlerini basiret ve kararlılık üzerine bina edebilir.
Bu kitap, gururun cereyan ettiği noktaların türlerini; ilim, mal ya da makam sahibi insanlardan mağrur olanların sınıflarını izah etmekte, onların gurura kapılma yönlerine ve hangi hususta gaflet içinde olduklarına değinmektedir. Gururun aldatıcı oklarından kurtulmak isteyenlerin kendilerinden çok şey bulacakları ve istifade edecekleri bir eser…
 

Gurur (Kitabu Zemmi’l-Gurur) isimli 156 sayfadan oluşan kitap ; İmam-ı Gazali tarafından yazılmış ve ÇELİK YAYINEVİ yayınevinin 31.08.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ordu Akkuş Karakuş Hamidiye Medresesi Müderrisi Deryaoglu Mehmed Efendi’nin Dua ve Beyitler Risalesi pdf indir başlıklı makalemizde Ordu Akkuş Karakuş Hamidiye Medresesi Müderrisi Deryaoglu Mehmed Efendi’nin Dua ve Beyitler Risalesi indir, Ordu Akkuş Karakuş Hamidiye Medresesi Müderrisi Deryaoglu Mehmed Efendi’nin Dua ve Beyitler Risalesi oku ve Ordu Akkuş Karakuş Hamidiye Medresesi Müderrisi Deryaoglu Mehmed Efendi’nin Dua ve Beyitler Risalesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Gurur (Kitabu Zemmi’l-Gurur) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.