Hadis Tarihi pdf indir

tarafından
10
Hadis Tarihi pdf indir

Bu kitabın eğildiği en temel konu, Hz. Peygamber’den gelen bir hadisin Kütüb-i sitte müelliflerine nasıl ulaştığı ve bu kaynakların oluşumu ile mahiyetlerinin ne olduğu sorusudur. Bu soruyu anlaşılır bir şekilde cevaplamak için Hz. Peygamber ile tamamı III. asırda yaşamış olan Kütüb-i Sitte müellifler arasındaki zaman diliminde hadis rivayetini etkileyen dönüm noktaları tespit edilmeye çalışılmış, bu süre içerisinde hadislerin bir nesilden diğerine nakli ve nasıl korunduğu incelenmeye gayret edilmiştir. Elinizdeki eserde çok miktarda harita, tablo ve resim kullanılarak incelenen zaman diliminin okuyucular tarafından daha iyi anlaşılması hedeflenmiştir.
Kitap, genel olarak İlahiyat Fakültesi öğrencileri ve İslâmî ilimlere meraklı olan şahıslar için hadis tarihini ana hatlarıyla anlatan bir eser olarak düşünülmüştür. Ayrıntı sayılabilecek tartışmalara girmemeye özen gösterilmiş, fakat konuları sadece özetleyen kısa bir eser olması da arzu edilmemiştir.
 

Hadis Tarihi isimli 304 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Bekir Kuzudişli tarafından yazılmış ve KAYIHAN YAYINLARI-AKADEMİK KİTAPLAR yayınevinin 24.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kurtuluşa Giden Yol pdf indir başlıklı makalemizde Kurtuluşa Giden Yol indir, Kurtuluşa Giden Yol oku ve Kurtuluşa Giden Yol pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hadis Tarihi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.