Hadisler Işığında On İki İmam (2 Cilt) pdf indir

tarafından
3
Hadisler Işığında On İki İmam (2 Cilt) pdf indir

Sorbon Üniversitesi felsefe hocası, ünlü müsteşrik Fransız Profesör Henry Corbin:
“İnancıma göre: Allah ile halk arasında ilahi hidâyet ilişki­sini daimi olarak koruyan, devamlı surette velâyeti canlı ve ayakta tutan tek mezhep Şiîliktir. Yahudilik dini, Allah ile insanlık arasında gerçek ilişki olan peygamberliği Musa’da sona erdirmiş, ondan sonra İsa ile Muhammed’in peygamber olduğuna inanmayarak söz konusu ilişkiyi kesmiştir. Aynı şekilde Hıristiyanlar bu ilişkiye İsa’da son vermişler, Müslümanlardan Ehlisünnet, Muhammed’de (s.a.a) durarak ve peygamberliği onda sona erdirerek yaratan ile yaratılan arasında bir ilişkinin var olma­dığını benimsemiştir. Ama peygamberliğin Muhammed’de (s.a.a) son bulduğuna, fakat hidayet ve mükemmelleştirme ilişkisi olan “velâyet”in Peygamber’den sonra da canlı olarak daima sürdüğüne inanan tek mezhep Şiîliktir.”
 
Meşhur İngiliz düşünür Bertrand Russell:
“Dünya, insanlığı tek bir bayrak, tek bir slogan altında birleştirecek bir ıslahatçıyı beklemektedir.”
 
İzafiyet teorisinin sahibi meşhur bilim adamı Albert Einstein:
“Bütün dünyaya barış ve refahın egemen olacağı, insanların sevgi ve kardeşlik içinde yaşayacağı günler çok uzak değildir.”
 

Hadisler Işığında On İki İmam (2 Cilt) isimli 871 sayfadan oluşan kitap ; Mehmet Ünal tarafından yazılmış ve KEVSER YAYINLARI yayınevinin 21.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hilye-i Enbiya Peygamberlerin Özellikleri pdf indir başlıklı makalemizde Hilye-i Enbiya Peygamberlerin Özellikleri indir, Hilye-i Enbiya Peygamberlerin Özellikleri oku ve Hilye-i Enbiya Peygamberlerin Özellikleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hadisler Işığında On İki İmam (2 Cilt) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.