Hadislerin Işığında Hz. Muhammed pdf indir

tarafından
9
Hadislerin Işığında Hz. Muhammed pdf indir

Hz. Muhammed, insanlığı şereflendirdiği ilk andan itibaren, etkisi her müslümanın son nefesini verdiği âna kadar devam eden bir dünya, hayat biçimini ortaya koymuştur. O, bazılarının gördüğü gibi Kur’ân’ı insanlığa aktaran bir “postacı” değildir. Kendi hayatı ile, Kur’ân’ın tarif ettiği insanın nasıl yaşaması gerektiğini ortaya koymuştur. Onun söz ve davranışları, İslâm’ı en doğru şekilde yaşamak isteyen insanlar için nesillerdir rehber niteliğindedir. Türk fikir hayatının müstesna isimlerinden Rasim Özdenören bu eserinde, herhangi bir sisteme bağlı kalmaksızın okuduğu  Hadis-i Şeriflerden yola çıkarak, kendi dünyasındaki karşılıkları okurlarla paylaşıyor. Okuduğu Hadis-i Şeriflerin tamamının, aslında aynı anlamı bütünleyen devasa bir yapbozun parçaları olduğunu düşünen Özdenören’in, bu çalışmasıyla adeta modern bir “Kırk Hadis Şerhi” yapmış kabul edilebilir…
 

Hadislerin Işığında Hz. Muhammed isimli 244 sayfadan oluşan kitap ; Rasim Özdenören tarafından yazılmış ve İZ YAYINCILIK yayınevinin 28.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ahlak Risalesi pdf indir başlıklı makalemizde Ahlak Risalesi indir, Ahlak Risalesi oku ve Ahlak Risalesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hadislerin Işığında Hz. Muhammed pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.