Hak Sarhoşları Tasavvuf Düşüncesine Giriş pdf indir

Hak Sarhoşları  Tasavvuf Düşüncesine Giriş pdf indir

Sufilik, zâhir’den bâtın’a, şekilden (sûret) ma’na’ya bir yolculuk olarak nitelendirilir. Sufilik, Tanrı’nın nezdine geri dönme yolculuğudur. Genel tasavvuf anlayışına göre ruhlar maddi dünya yaratılmadan önce Tanrı’yla beraberdiler. Maddi dünya yaratıldıktan sonra Âdem ile Havva’nın cennetten düşmesi gibi onlar da Tanrı’nın nezdinden dünyaya düştüler. Aslında sufi, kendi davranışlarıyla dünya tarihini geri çevirmek, ölmeden önce Tanrı’nın nezdine bir yol bulmak ister. Sufilik, aynı zamanda kenardan merkeze doğru bir yolculuktur. Bütün varlığın çekirdeği Tanrı’dır ve insan, günahları ve şehveti sebebiyle Tanrı’dan uzaklaştığında hayat veren çekirdekten de uzaklaşır. Her varlığın çekirdeği olan Tanrı, güneş gibi karanlığın içine doğru rahmet ışıkları gönderir.”
 

Hak Sarhoşları
Tasavvuf Düşüncesine Giriş isimli 272 sayfadan oluşan kitap ; Jaakko Hameen-Anttila tarafından yazılmış ve FİDAN yayınevinin 23.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Geçmişin Kehaneti Ayasofya İstanbul’un Antik Gizemi pdf indir başlıklı makalemizde Geçmişin Kehaneti Ayasofya İstanbul’un Antik Gizemi indir, Geçmişin Kehaneti Ayasofya İstanbul’un Antik Gizemi oku ve Geçmişin Kehaneti Ayasofya İstanbul’un Antik Gizemi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hak Sarhoşları Tasavvuf Düşüncesine Giriş pdf indir - indir