Hakk’ın Nuruna Mirac Peygamberlerin İlahi Yolculukları pdf indir

tarafından
8
Hakk’ın Nuruna Mirac  Peygamberlerin İlahi Yolculukları pdf indir

“Ümmetin konusunda kalbin ferah olsun. Ey sevgilim, sen kıyamet günü ‘Ümmetim, ümmetim!’ diye çağırırsan mutlak merhamet sahibi olan Ben de ‘Rahmetim, rahmetim!’ diye sana icabet ederim. Ey müjdeleyen ve uyaran, ümmetine dön. Emirlerimi bildirip ulaştır. Onlara cehennem ateşinden uzak olmaları için günde beş vakit namazı farz kıldım.”
 
Allah, Âdem’in evlatlarının efendisi ve âlemlere rahmet olan Efendimiz’i itaatin kıblesi ve şefâatin Kâbe’si kıldı ve Peygamber Efendimiz’e salavât okuyanların duasına icâbet edeceğini haber verip “Kullarım senden Beni istediklerinde, Ben mutlaka yakınım” buyurdu. İşte Hz Muhammed’in mîrâcı bu yüzden Hakk’ın nûruna oldu! Allah gecenin bir vaktinde kulunu, âyetlerinden bir bölümünü kendisine göstermek için Mescid-i Haram’dan, çevresini bereketli kıldığı Mescid-i Aksâ’ya yürüttü.
 

Hakk’ın Nuruna Mirac Peygamberlerin İlahi Yolculukları isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Muhyiddin İbn Arabi tarafından yazılmış ve HAYY KİTAP yayınevinin 22.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Hakk’ın Nuruna Mirac Peygamberlerin İlahi Yolculukları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.