Haksız Rekabet ile Rekabetin Korunması Alanları Arasındaki Hukuki İlişki pdf indir

tarafından
6
Haksız Rekabet ile Rekabetin Korunması Alanları Arasındaki Hukuki İlişki pdf indir

Çalışmamızda, aynı kavram etrafında şekillenmiş haksız rekabet ile rekabetin korunması alanları arasındaki hukuki ilişki; konu, amaç, dayanılan temel esas ve korunan menfaatler bakımından incelenmiştir. Bu kapsamda, her zaman etkileşim içinde olan, ayrı kanunlarda düzenlenen ve uygulama alanları da birbirinden ayrılan bu iki bağımsız disiplin arasında bir farklılığın olduğu; ancak bu farklılığın bir çatışma şeklinde gerçekleşmediği; ayrıca, aynı anda, kendi yöntem ve korudukları menfaatler çerçevesinde her iki alana da birlikte başvurulmak suretiyle uyuşmazlığın çözüme kavuşacağı ilgili Yargıtay ve Rekabet Kurulu kararları örnek gösterilmek suretiyle açıklanmaya çalışılmıştır.
 

Haksız Rekabet ile Rekabetin Korunması Alanları Arasındaki Hukuki İlişki isimli 232 sayfadan oluşan kitap ; Pınar Uzun Şenol tarafından yazılmış ve ON İKİ LEVHA YAYINCILIK yayınevinin 14.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Avrupa Birliği Hukuku ve Temel Metinleri pdf indir başlıklı makalemizde Avrupa Birliği Hukuku ve Temel Metinleri indir, Avrupa Birliği Hukuku ve Temel Metinleri oku ve Avrupa Birliği Hukuku ve Temel Metinleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Haksız Rekabet ile Rekabetin Korunması Alanları Arasındaki Hukuki İlişki pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.