Halife ve Sultan İslamda İktidarın Serüveni pdf indir

tarafından
11
Halife ve Sultan İslamda İktidarın Serüveni pdf indir

Rus şarkiyatçı Vasilij Vladimiroviç Barthold, İslam, Orta Asya ve Doğu Tarihi’ne dair çalışmalarıyla bütün dünyada tanınan bir bilim adamıdır. Barthold’un en önemli araştırmalarından biri de Halife ve Sultan isimli araştırmasıdır. Barthold, bu araştırmasında halifelik kurumunun ortaya çıkışını, Emeviler ve Abbasiler zamanındaki tarihi gelişimini, Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun kuruluşuyla halifelik kurumunun geçirdiği değişikliği ve halifeliğin Osmanlılar’a geçişini incelemektedir.
Bu kitapta ayrıca Barthold’un Karadeniz’de İslam, Türkiye, İslam ve Hıristiyanlık ve Moğol İstilası ve İran Kültürü’ne Tesirleri adlı makaleleri de yer almaktadır.
 

Halife ve Sultan İslamda İktidarın Serüveni isimli 192 sayfadan oluşan kitap ; Vasilij Vladimiroviç Barthold tarafından yazılmış ve YEDİTEPE YAYINEVİ yayınevinin 31.08.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri Sahabe İklimi (4. Cilt) pdf indir başlıklı makalemizde En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri Sahabe İklimi (4. Cilt) indir, En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri Sahabe İklimi (4. Cilt) oku ve En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri Sahabe İklimi (4. Cilt) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Halife ve Sultan İslamda İktidarın Serüveni pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.