Hallac-ı Mansur / Aşkın Gözyaşı Hidayet Öncüleri 6 pdf indir

tarafından
39
Hallac-ı Mansur / Aşkın Gözyaşı Hidayet Öncüleri 6	 pdf indir

Nakledilir ki Hallâc-ı Mansur (rahmetullahi aleyh) idam edilmeden önce insanlar taşlamaya başlamıştı. Hallâc-ı Mansur (rahmetullahi aleyh) kendisine atılan taşlara ses çıkarmıyor, aksine tebessümle karşılık veriyordu. Bir dostu Hallâc-ı Mansur’un (rahmetullahi aleyh) yüzüne taş yerine “gül” attı. İşte o sırada Hallâc-ı Mansur  (rahmetullahi aleyh) inlemeye başladı. Bunun sebebi Hallâc-ı Mansur’a (rahmetullahi aleyh) sorulduğunda ise manidar bir cevap verdi; “Bana taş atanlar, beni yakinen tanımayan kimselerdir. Tabiki bu kişiler benim halimden anlamazlar. Beni halimden anlayan dostlarımın attığı “gül” ise beni incitti, dedi.
 
 

Hallac-ı Mansur / Aşkın Gözyaşı Hidayet Öncüleri 6 isimli 79 sayfadan oluşan kitap ; Ubeydullah Bayram Tekin tarafından yazılmış ve RABBANİ YAYINEVİ yayınevinin 22.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Emir Sultan Menakıbnamesi Vesîletü’l-Metalib fî Cevahiri’l-Menakıb pdf indir başlıklı makalemizde Emir Sultan Menakıbnamesi Vesîletü’l-Metalib fî Cevahiri’l-Menakıb indir, Emir Sultan Menakıbnamesi Vesîletü’l-Metalib fî Cevahiri’l-Menakıb oku ve Emir Sultan Menakıbnamesi Vesîletü’l-Metalib fî Cevahiri’l-Menakıb pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hallac-ı Mansur / Aşkın Gözyaşı Hidayet Öncüleri 6 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.