Haristan ve Gülistan (Cep Boy) pdf indir

Haristan ve Gülistan (Cep Boy) pdf indir

Ahmet Hikmet’in edebiyat dünyasında tanınmasını sağlayan ilk kitabı Hâristan ve Gülistan küçük ama önemli olayları içeren, şairane sözlerle süslü mensur şiirler, monolog ve mektuplar şeklinde yirmi iki hikâyeden oluşur. 1901 yılında Edebiyat-ı Cedide kütüphanesinin dokuzuncu eseri olarak yayımlanan Hâristan ve Gülistan Almanca, Fransızca ve Macarcaya çevrilir.
Ahmet Hikmet bu eserindeki hikâyelerinde olay aktarımından ziyade duygu ve düşünce sorgulamalarına yer verir. Hayal-hakikat çatışması, evlilik problemleri, güzellik kavramı, Batılılaşma sevdası, kadınların duygu dünyası ve hayata bakış açıları, geleneksel ile modern yaşam tarzının karşıtlıkları, Müslüman Türk insanının hayat anlayışı gibi o dönemin modası sayılabilecek konuları genellikle aşk ekseninde işleyen Ahmet Hikmet, bir yandan geleneksel yapıyı analiz ederken diğer yandan da yeniliklere açık olduğumuzu vurgular. 
Türk düşünce ve edebiyat dünyasında önemli bir yere sahip olan Ahmet Hikmet Müftüoğlu, pek çok yazar tarafından övgüyle söz edilen bu eseriyle çok sevdiği milletinin hizmetinde olmaya devam edecektir.
 

Haristan ve Gülistan (Cep Boy) isimli 240 sayfadan oluşan kitap ; Ahmet Hikmet Müftüoğlu tarafından yazılmış ve KARBON KİTAPLAR yayınevinin 21.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Beyaz Köleler Son Sesler pdf indir başlıklı makalemizde Beyaz Köleler Son Sesler indir, Beyaz Köleler Son Sesler oku ve Beyaz Köleler Son Sesler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Haristan ve Gülistan (Cep Boy) pdf indir - indir