Has Bahçenin Güllerinden Seyyid Yahya Vakıf ve Dîvanı pdf indir

tarafından
4
Has Bahçenin Güllerinden Seyyid Yahya Vakıf ve Dîvanı pdf indir

Vâkıf bu nazm-ı sâdeyi itmezdi arz-ı ehl-i dil Tab‘-ı suhan-sencüm eger şâyân-ı tahsîn olmasa XVIII. yüzyıl divan şairlerinden Seyyid Yahyâ Vâkıf, İstanbul’da doğmuş; İstanbul, Kahire ve Halep’te çeşitli görevlerde bulunmuştur. Baba tarafından soyu Hz. Hüseyin’e dayanan ve münevver bir aileye mensup olan Seyyid Yahyâ’nın şu an için bilinen tek eseri Dîvân’ıdır. Elinizdeki bu kitapta öncelikle Vâkıf Efendi’nin hayatı kaynaklardan elde edilen bilgilerle ayrıntılı bir şekilde ortaya konmuştur. Ardından şairin edebi kişiliği, Dîvân’ın şekil, muhteva, dil ve üslup özellikleri değerlendirilmiştir. Son olarak bugüne kadar üzerinde hiçbir çalışma yapılmamış Dîvân’ın metni ilgililerin istifadesine sunulmuştur. Okuyanların müstefid olmaları dileğiyle…
 

Has Bahçenin Güllerinden Seyyid Yahya Vakıf ve Dîvanı isimli 288 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve DBY YAYINLARI yayınevinin 14.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Adanmış Yürek pdf indir başlıklı makalemizde Adanmış Yürek indir, Adanmış Yürek oku ve Adanmış Yürek pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Has Bahçenin Güllerinden Seyyid Yahya Vakıf ve Dîvanı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.