Hayali ve İlmi Sosyalizm pdf indir

Hayali ve İlmi Sosyalizm pdf indir

Her dile çevrilmiş, her ülkede birçok kere basılmış olan bu küçük örgüt Engels´in daha çok Anti-Dühring ismiyle ün salmış Klasik Felsefe, İktisat, Sosyalizm kitabının özüdür.

Pol Lafarg´ın isteği üzerine Engels köksel örgütünün üç kısmından ortaya bunu çıkarmış ve dilden dile çevrile çevrile bir muska hâlinde genele mal olmuştur.

Bu usta örgüt bugün her zamandan ziyade günün eseridir; hele Marks dininin uzayın altıda birine denk bir ülkede yer tuttuğu, serilip serpildiği şu sırada… Sonra bu eser hayalî sosyalizm üzerine yapılmış en derin bir eleştiridir; ilmî sosyalizm konusuna gelince bunların bu ilmin iki kurucusundan biri eliyle yazıldığını söylemek yeterlidir.
 

Hayali ve İlmi Sosyalizm isimli 72 sayfadan oluşan kitap ; Friedrich Engels tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 11.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Bilimleri Yeniden Düşünmek pdf indir başlıklı makalemizde Sosyal Bilimleri Yeniden Düşünmek indir, Sosyal Bilimleri Yeniden Düşünmek oku ve Sosyal Bilimleri Yeniden Düşünmek pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hayali ve İlmi Sosyalizm pdf indir - indir