Hayali Yerlerden Yemek Tarifleri pdf indir

tarafından
6
Hayali Yerlerden Yemek Tarifleri pdf indir

Okumanın Tarihi ve Geceleyin Kütüphane gibi kitaplarıyla tanıdığımız Alberto Manguel, daha önce Hayali Yerler Sözlüğü’nde anlattığı düşsel ülkelere doğru yeni bir yolculuğa çıkarıyor okurlarını: Bu kez birbirinden ilginç yemekler, mezeler, tatlılar ve içecekleri tanıtmak için. Odysseia ve Binbir Gece Masalları’nın sihirli coğrafyalarından, Cervantes’in, Borges’in, Poe’nun, Tolkien’ın, J.K. Rowling’in ve daha pek çok yazarın dünyasından ilham alan sıra dışı ve leziz tariflerle dolu bu kitap, Manguel’in kitabın önsözünde yazdığı gibi “edebiyatın yalnızca ruhun gıdası olmadığını” hatırlatıyor bize. Babil Harf Çorbası ve Lotus Salatası’ndan Sebzeli Ütopya Yahnisi’ne, Dinoburger’den Fındıkkıran Kurabiyesi ve Güneş Nektarı’na, bu rengârenk listeden dilediğiniz menüyü oluşturmak serbest!
 
Hayali Yerlerden Yemek Tarifleri: Hem kitap hem de yemek meraklılarına, Alberto Manguel’in eğlenceli çizimleri eşliğinde iştah açıcı, karşı konulmaz bir seyahat çağrısı.
 
“Manguel’i okumak, bilge, kozmopolit bir dostla şehirde bir gezintiye çıkmaya ya da beraber telaşsız bir yemek yemeye benziyor.”
The Economist
 

Hayali Yerlerden Yemek Tarifleri isimli 176 sayfadan oluşan kitap ; Alberto Manguel tarafından yazılmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 08.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kafesperest pdf indir başlıklı makalemizde Kafesperest indir, Kafesperest oku ve Kafesperest pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hayali Yerlerden Yemek Tarifleri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.