Hayat Bilgisi Öğretiminde Öğrenci Merkezli Yaklaşımlar pdf indir

tarafından
4
Hayat Bilgisi Öğretiminde Öğrenci Merkezli Yaklaşımlar pdf indir

Hayat bilgisi; hayatın içinden gelen ve ondan bize kalanların, kelimenin tam manasıyla ise yaşanmışlıkların bilgisidir. Bu bilgilerin, ilkokul çağındaki çocuklara nasıl aktarıldığı önem taşımaktadır. Küçük yaş grubundaki çocuklar, hayatın birebir içinden gelen unsurları somutlaştırarak öğrenmeyi tercih etmektedirler. Çünkü zaten odağı yaşam olan bilgileri direkt kitaptan okuyarak öğrenmek sadece çocuklara değil her yaş grubundaki bireylere sıkıcı gelmektedir. Bu nedenle öğrencilerin sınıf ortamında ve okul dışı öğrenme sürecinde aktif olacakları yöntem ve etkinlikleri seçerek hayat bilgisi derslerine eklemlemek oldukça önem taşımaktadır.
Yukarıdaki düşünceler ışığında bu kitapta, hayat bilgisi ve devamı niteliğindeki sosyal bilgiler derslerinde sınıf ve okul dışında kullanılabilecek, öğrenciyi aktif hâle getirebilecek örnek etkinliklere yer verilmiştir. Böylece kitabın; sınıf öğretmenleri, sosyal bilgiler dersi öğretmenleri ve geleceğin öğretmenleri olacak öğretmen adaylarına faydalı olacağı düşünülmektedir.
 

Hayat Bilgisi Öğretiminde Öğrenci Merkezli Yaklaşımlar isimli 140 sayfadan oluşan kitap ; Nur Ütkür Güllühan tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 04.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Hayat Bilgisi Öğretiminde Öğrenci Merkezli Yaklaşımlar pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.